Sitemizde şuan toplam 438 film bulunmaktadır.

Yarım Kalan Mucize izle (FRAGMAN)

3
( Yüksek Kalite ) Part 1 Part 2Yorum yap

FILM BILGILERI 4 ay önce eklendi
Yarım Kalan Mucize izle (FRAGMAN)

1940’lı yıllarda geçmekte olan Yarım Kalan Mucize filmi, 2. dünya savaşı etkisinde olan Anadolu’daki açlık ve sefaletin insan yaşamının gerçeği olduğu bir dönemin hikayesini konu ediniyor. Özellikle 1940’lı yılların bu durumdaki Anadolu ’sun da acımasız koşullar içerisinde yaşamını sürdürmekte olan ancak yaşadıklarının hiç farkında olmayan zavallı kızlardan birisi olan Nahide ’nin içler acısı öyküsü.
Bu dönemde normal olan ve yaygın olarak yapılmakta olan genç kızların yaşlı, zengin ve söz sahibi olan toprak ağaları ile genç kızların evlendirilmesinin son kurbanı olan Nahide ’nin en yakın arkadaşı böyle bir evlilik yerine ölümü seçince Nahide psikolojik açıdan zihninde kapatılamayacak yaralar ile mücadele etmek zorunda kalır.
Yarım Kalan Mucize filminde Nahide ’nin kurtuluşunun en iyi yolunun Köy Enstitüsü’ne gidilmesi olduğuna karar verilir. Ancak işler bu kadar basit olmayacaktır. Bu esnadaki baba ve feodalite baskısı Nahide ’yi bir uçurumun kenarına itmektedir. Okumak isteyen Nahide ’nin erkek kılığına girerek, köyünden kaçarak okula gitme mücadelesi vermesi Anadolu’da Yarım Kalan Mucize’nin gerçekleşeceğine dair bir umut olur. Yarım kalan mucize izlemek isteyenler için film şuan FRAGMAN halinde sitemizdedir. İyi seyirler. Yarım kalan mucize full izledikten sonra yorumlarınızı yazarsanız en azından gidecekler için yol göstermiş olabilirsiniz.

Tür: Yerli Filmler

Yapım: Türkiye 2013

IMDB Puanı: 5.1

Yönetmen: Biket İlhan

Oyuncular: Yetkin Dikinciler, Dolunay Soysert, Sinan Tuzcu, Ayten Uncuoğlu, Sefa Zengin

Etiketler: , , ,

YORUMLAR Yorum Yapmak Istermisiniz ?